01 02 03 04 05 06 07 08 09 10

Aktivity

  • pěší výlety, nordic walking
  • cyklostezky, běžecké trasy
  • lyžařský vlek, bowling, venkovní bazén, whirpool (Hotel Polanka vzdálený cca 10 min od Beskydské Oázy)
  • pivní lázně - výjimečná procedura s léčivými účinky, jejíž součástí je finská sauna, koupel s přísadami, ze kterých se vaří pivo, regenerace organismu na lůžku z ovesné slámy a odpočinek u sauny, kdy se vstřebávají kladné účinky z pivních procedur (Wellness Hotel Bahenec v Písku)
  • skiareál, bobová dráha, aquazorbing v Kempalandu v sousedním Bukovci a v Mostech u Jablunkova u hotelu Grůň

Tip na výlet:

Skalní útvar Čertovy mlýny
Pod vrcholem Gírová se nachází skalní skupina s dnes již zasypanými jeskyněmi. Legendy praví, že se na tomto místě v dobách janošíkových skrývali zbojníci, jiná zas praví, že skály sloužily čertům, kteří zde chtěli ve svých kamenných mlýnech mlít neposlušné lidi. Ke skalnímu útvaru se dostanete neznačenou stezkou od chaty Gírová, kdy kolem ohniště vstoupíte na stezku do lesa, která vás k tomuto místu dovede. Pokud budete pokračovat po stezce dále, dorazíte na zeleně značenou trasu u lyžařského vleku.

Hrčavské trojmezí
Kdo z nás by nechtěl prožít ojedinělý okamžik v místě, kde vychází slunce z celé republiky nejdříve, místo v nejvýchodnější části České republiky je raritou, kde se sbíhají hranice tří států - Česka, Polska a Slovenska

Jablunkovské arboretum
V areálu plícního beskydského ústavu se nachází unikátní parková sbírka, kde je k vidění půvabná skupina dekorativních dřevin s mimořádně urostlým bukem s převislými větvemi a jilmem rovněž převislého typu, jehož kaskáda větví vytváří korunu hřibovitého tvaru. Ráz arboreta podtrhují i umělecká díla autorů Vincence Makovského a Jana Třísky. Samotná budovy léčebny patří mezi památkově chráněné objekty. Arboretum prošlo v 90. letech 20. století významnou obnovou, kdy zde byly vykáceny desítky stromů a namísto nich byly vytvořeny nové pěší stezky, lavičky a přístřešky. Významné botanické druhy jsou označeny tabulkami s popisky. Areál je volně přístupný na vlastní nebezpečí.

Prales Mionší
Národní přírodní rezervace v Beskydech ležící mezi Dolní a Horní Lomnou patřící k největším pralesům v České republice. Jedná se o komplex přirozeného jedlobukového lesa karpatského typu. Najdeme zde mozaiku lesních porostů, menších lesních luk - tzv. polan, pramenisek a skalek. NPR Mionší je domovem asi 110 druhů obratlovců - z toho 73 druhů ptáků; druhové bohatsví hub ji řadí mezi nejvýznamnější mykologické lokality u nás.

Staré šance
V časech tureckých válečných výprav dal těšínský kníže Adam Václav roku 1578 zatarasit záseky v hlubokých pohraničních lesích a na přechodu hranic nedaleko Mostů u Jablunkova kamennými hradbami a tvrzemi chráněné valy s hlubokými příkopy. Součástí opevnění Jablunkovského průsmyku je 8 objektů z nichž se zachovaly podstatné části dodnes: Velká šance – Mosty u Jablunkova, Malá šance – Valy Čierne, Stará šance - Svrčinovec, Megoňky (Čadca), Mosty – Dolina, Bukovec (v Sušu, na Kempě, na Dílku).